Flock

Flock 3.5.0.4641

Przeglądarka społecznościowa

Zalety

  • Dużo możliwości personalizacji
  • Informuje o przychodzących mailach i wiadomościach osobistych
  • Obsługuje dodatki
  • Ułatwienia dla bloggerów

Wady

  • Nie obsługuje serwisu Nasza-klasa
  • Męczący dla osób nie korzystających z serwisów społecznościowych

Doskonały
9

Flock to darmowa przeglądarka internetowa oparta na popularnej Firefox. Posiada ona rozwiniętą obsługę serwisów społecznościowych.

Flock jest skierowany do wszystkich korzystających aktywnie z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, MySpace, Flickr, Twitter oraz Digg. Lista ta jest ciągle powiększana o nowe. Przeglądarka posiada wszystkie najważniejsze cechy dobrego narzędzia do surfowania po Internecie. Dodatkowo została wyposażona w specjalny panel, dzięki któremu możemy śledzić co dzieje się w serwisach, z których korzystamy. Niestety brak wśród nich Naszej-klasy.

Rozwiązanie proponowane przez Flock, jest bardzo wygodne. Po lewej stronie okna otwiera się specjalny panel, w którym pojawiają się informacje z używanych przez nas serwisów. Może in także wyświetlać wiadomości z kanałów RSS. Większość stron internetowych jest węższa od obszaru obecnych monitorów, dzięki czemu powyższy pasek niczego nie zasłania i idealnie pasuje do okna. Cała przeglądarka wygląda bardzo ładnie i obsługuje skórki, a także dodatki.

Flock jest wręcz przepełniony funkcjami mającymi nam ułatwiać życie. Można przeglądać zdjęcia w osobnym pasku, otrzymywać notyfikacje o wiadomościach, a także zobaczyć ilu znajomych jest online. Dodatkowo program pozwala wgrywać zdjęcia i filmy do używanych serwisów. Jeśli posiadamy bloga możemy go tworzyć bezpośrednio z poziomu Flock. Przeglądarka bardzo dobrze współpracuje z serwisami Blogger i WordPress. Niestety jeśli ktoś nie korzysta z dobrodziejstw serwisów społecznościowych, dodatkowe funkcje przytłaczają i przeszkadzają w przeglądaniu Sieci.

Flock jest niezbędny wszystkim miłośnikom portali społecznościowych. Pozwala jednocześnie śledzić co robią inni i surfować po Internecie.

Flock

Download

Flock 3.5.0.4641

Opinie użytkowników o Flock